رمز موفقیت من این است که بهترین بذرهایم را ...⭕️ | بلاگ

رمز موفقیت من این است که بهترین بذرهایم را ...⭕️

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

رمز موفقیت من این است که بهترین بذرهایم را ...⭕️

كشاورزی برنده تولید برتر شناخته شد و جايزه بزرگ جشواره كشاورزى را دريافت كرد. او هر سال در اين جشنواره كشورى شركت مى‏كرد و به عنوان یکی از بهترين كشاورزهای نمونه برگزيده مى‏شد.
روزى روزنامه‏نگارى با او مصاحبه‏اى انجام داد تا راز موفّقيتش را بداند. هنگام گزارش، روزنامه‏نگار پى برد كه او هر سال، مقدار قابل توجّهى از محصولاتش را بين همسايه‏ها تقسيم مى‏كند تا آنها براى كاشت خود از آن استفاده كنند. روزنامه‏نگار كه از عمل اين كشاورز، بسيار متعجّب شده بود، از او پرسيد: «تمامى اين افراد، رقيب شما هستند و شما براى كاشت محصول خوب، به آنها بهترین بذر خود را مى‏دهيد! چرا؟


كشاورز گفت : «چرا ندهم ؟! مگر نمى‏دانيد باد، گرده‏ها را از مزرعه‏اى به مزرعه ديگر پخش مى‏كند. اگر همسايه‏هاى من، محصول نامرغوبى به عمل آورند در آن صورت بر اثر گرده‏افشانى ، كيفيت محصول من نيز پايين مى‏آيد؛ اما اگر من در رشد كيفيت محصول همسايه‏هايم تلاش كنم، به بهبودى كيفيت محصولات خودم هم كمك كرده‏ام؛ در واقع اين، بزرگ‏ترين خدمت به خودم است.

نگاه و انديشه اين کشاورز را مى‏توان به ديگر ابعاد زندگى نيز تعميم داد:
اگر صلح و آرامش را دوست داريم بايد براى صلح و آرامش ديگران قدم برداريم. اگر در شهر و کشور من صلح برقرار نباشد، چگونه می توانم در محله و خانه من آرامش برقرار باشد.
اگر آسایش خودم را دوست داريم بايد براى زندگى همکارانم نیز آسایش فراهم کنم. چون همکاران آسیب دیده نمی توانند به من کمک کنند.
اگر مى‏خواهيم خوش‏بخت زندگى كنيم بايد براى خوش‏بختى ديگران تلاش كنيم.

کانال استراتژیست

رمز موفقیت من,راز موفقیت من,رمز موفقیت مدیریت منابع انسانی,رمز موفقیت یک منشی,...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : سه شنبه 16 شهريور 1395 ساعت: 21:29